Nasi goście

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
25
May
Hot Spot PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Hotspot (po angielsku "gorący punkt") - jest to dostępny do publicznego użytku punkt, w którym można uzyskać dostęp do Internetu za pośrednictwem sieci bezprzewodowej, czyli WiFi.

Bezprzewodowy dostęp do Internetu uzyskamy zazwyczaj na lotniskach, dworcach, uczelniach, szkołach (biblioteki), centrach handlowych i w najczęściej uczęszczanych miejscach większych miast. Dostęp do sieci starają się zagwarantować właściciele różnych firm, tak więc coraz więcej hotspotów pojawia się w hotelach, restauracjach, pizzeriach, a nawet barach. Władze niektórych miast podążając za błyskawicznym rozwojem techniki dążą do umieszczenia w swoim mieście, jak największej ilości hotspotów, co pozwala mieszkańcom na surfowanie po Internecie za pośrednictwem sieci bezprzewodowej w różnych, niekiedy specyficznych lokalizacjach.

Do skorzystania z hotspotu niezbędny jest nam oczywiście komputer (zazwyczaj laptop lub palmtop), który posiada bezprzewodową kartę sieciową obsługującą standard 802.11. Watro zauważyć, że coraz częściej używane są do surfowania telefony komórkowe. Punkty dostępowe różnią się wieloma rzeczmi, podstawowy podział to hotspoty darmowe i hotspoty płatne.

Jeśli prowadzisz restaurację, hotel, motel czy gospodarstwo agroturystyczne to zapewne zwróciłeś uwagę, że w dzisiejszych czasach ludzie nie rozstają się ze swoimi laptopami i wyjeżdzając korzystają z internetu. Ludzie wyjeżdzając patrzą, gdzie można się zatrzymać, coś zjeść lub gdzieś wyspać, ale też ważne jest aby móc odebrać pocztę przeczytać wiadomości i nawiązać kontakt ze znajomymi. Jeśli oferujesz taką usługę w restauracji czy w hotelu jesteś bardziej konkurencyjny niż ktoś kto nie daje ludziom dostępu do internetu.

Mówiąc prościej masz hotspota masz więcej klientów nie tylko biznesowych.

Ty decydujesz na ile czasu i jakie prawa dostanie dany klient aby mógł przeglądać internet.

Poprawiony: środa, 25 maja 2011 10:25